ЦСКА пречупи Ботев (Пд) и е на финал за Купата на България /видео/

ЦСКА победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в реванша от 1/2-финалите за Купата на България и след нулевото равенство в първата среща, която се игра в Пловдив, се класира за финала на турнира.

В спор за трофея „армейците” ще се изправят срещу Локомотив (Пловдив), който успя да елиминира Левски.

Първото попадение падна в 19-ата минута, автогол на Иван Бандаловски от състава на „канарчетата“. В 54-ата минута Али Соу успя да реши всичко в полза на домакините, след като отбеляза след добра комбинация с Тиаго.

На практика „червените“ си го върнаха на пловдивчани, след като бяха елиминирани в същия турнир преди година.

ЦСКА не е играл финал в надпреварата от 2016 година, когато докато бе участник в Трета лига спечели Купата на България след победа над Монтана на финала.

Финалът за Купата на България ще се проведе на 1-ви юли (сряда) от 19:15 ч., на стадион „Васил Левски” в София.