От януари 2023 година бургаските майки ще могат да купуват ваучерите за Детска млечна кухня и онлайн. За тази цел в момента се разработва уеб приложение за електронна продажба директно от смартфон или компютър.
Услугата „Виртуална кухня“ е насочена към родители с деца от 10-месечна до 3-годишна възраст, които желаят да ползват или вече са потребители на Детска млечна кухня – Бургас.
Чрез нея те ще получават справки по заявените и закупени ваучери и ще имат възможност да проследят плащанията си и изразходването на закупените ваучери.
Новата услуга ще предложи онлайн заявка за храна, купуване на ваучери за по електронен път или на касите на „EasyPay“, достъп до полезна информация, свързана с работата на кухнята и изхранването на децата.
В момента общият брой на пунктовете на Детаак млечна кухня на територията на общината е 29, а родителите, които ползват услугите й са над 1400 и продължават да се увеличават.