Отворена е покана за финансиране по проект NebulOuS

NebulOuS е проект финансиран по Програма „Хоризонт Европа“, който има за цел да проектира и внедри нова мета операционна система, позволяваща сигурно и оптимално осигуряване на приложения и реконфигурации в сферата на облачните изчисления.

Основна част от NebulOuS е разполагането на пилотни демонстратори за тестване на платформата NebulOuS използваемост в различни области, като енергия, интелигентни градове, селско стопанство, транспорт и логистика, и околната среда.

NebulOuS организира 2 отворени покани за финансиране на до 9 проекта, с цел по-нататъшно валидиране на своите архитектурата на платформата и разширяване на домейните на приложенията извън внедрените пилотни проекти в рамките на проекта.

Общият бюджет за 2 отворени покани е 1 350 000 евро, а наличното финансиране за проект е до 150 000 евро.

Първата покана (отворена до 17 април) ще позволи валидирането на основните аспекти на платформата с инвестиция от общо до 600 000 евро за финансиране на 4 проекта, носещи добавена стойност на NebulOuS.

Финансираните проекти на трети страни могат да бъдат от: едно лице (МСП) или консорциум от максимум 2 субекта (научна организация и МСП). Стартъпи, които все още нямат годишен оборот или счетоводни баланси, също се считат за допустими.

Спечелените проекти ще бъдат изпълнени в продължение на 7 месеца, разделени на 3 фази: Внедряване, развитие и демонстрация.

Важните етапи, KPI и резултатите ще бъдат оценени в края на всяка фаза.

Повече информация може да намерите на сайта на проекта.

https://nebulouscloud.eu/open-calls/

Отворени са вторите покани за набиране на проекти по Програма Интеррег NEXT „Черноморски басейн“ 2021-2027.

По поканата ще се финансират 2 типа проекти: Постоянни/редовни проекти  и малки/дребно-мащабни проекти.

Допустими кандидати са:

  • Публични органи (напр. регионален/окръжен съвет, местен съвет, община, министерства и др.);
  • Органи, управлявани от публичното право (напр. държавни/регионални институти, университети и образователни институции, агенции за регионално развитие, органи за управление на природни паркове и защитени територии, изследователски институти и др.);
  • Организации с нестопанска цел (напр. асоциации, съюзи, фондации, частни университети, ако правният им статут е на организация с нестопанска цел, местни групи за действие, еврорегиони, Европейска група за териториално сътрудничество и др.).

Бюджетът на поканата е 4746 840 850 евро, разпределени както следва:

  • Приоритет 1 „Интелигентен регион“, Специфична цел (СЦ) „Развитие и подобряване на капацитета за научни изследвания и иновации“:
    – постоянни /редовни проекти: Бюджет: 11 054 293 евро;
    – дребно-мащабни проекти: Бюджет: 2 000 000 евро;
  • Приоритет 2 „Чист и зелен район“, Специфична цел „Насърчаване на адаптирането към изменението на климата и предотвратяване на риска от бедствия“:
    – постоянни /редовни проекти: Бюджет: 10 148 017 евро;
    – дребно-мащабни проекти: Бюджет: 1 898 174 евро;
  • Приоритет 3 „Компетентен и устойчив регион“, Специфична цел „Изграждане на взаимно доверие, по-специално чрез насърчаване на действия между хора“:
    – постоянни /редовни проекти: Бюджет: 10 148 017 евро;
    – дребно-мащабни проекти: Бюджет:  11 592 349 евро.

Финансирането от Програмата е максимум 90%, кандидатите осигуряват 10% съфинансиране.

Партньорството по постоянните/редовните проекти трябва да включва минимум 4 организации от най-малко 3 различни участващи държави, включително поне една от държава-членка на ЕС и една от страна партньор. Разрешени са максимум 6 организации в партньорството. Партньорството следва да включва и максимум до 2 организации от една и съща участваща страна.

Партньорството по дребно-мащабните  проекти е минимум 3 организации от поне 3 различни участващи в Програмата държави, включително поне една от държава-членка на Европейския съюз и една от страна партньор. Разрешени са максимум 4 организации в партньорството. Партньорството следва да включва максимум 2 организации от една и съща участваща страна.

Допустими за подкрепа по Програмата са територии на Молдова, Грузия и Армения, региони от Румъния, Гърция, Украйна и Турция, както и Североизточен и Югоизточен райони в България.

Крайният срок за кандидатстване е 28 юни 2024 г. (14:00 часа, румънско време).

Допълнителна информация може да откриете на сайта на поканата по Програма Интеррег NEXT „Черноморски басейн“ 2021-2027.

https://blacksea-cbc.net/interreg-next-bsb-2021-2027/calls-for-proposals/second-call-for-proposals

Подкрепа за концепции, успешно преминали етапа на оценка по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“

Две са концепциите с водещ партньор Община Бургас които успешно преминават етапа на оценка на административно съответствие и допустимост по Приоритет 2″Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програмата за развитие на регионите.

Концепцията за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) BG16FFPR003-2.001-0042 “История, съвременност и бъдеще в хармония. Създаване на Иновативна Екосистема за Устойчиво икономическо развитие и Туризъм чрез изпълнение на интегрирани инвестиции в Образование, Наука и Технологии.“

Включва инвестиции в изграждане на съвременна научно-образователна инфраструктура чрез изграждане на иновативен, високотехнологичен, академичен център с международен кампусен комплекс на територията на Община Бургас.

https://www.burgas.bg/bg/novini/podkrepete-nadregionalnata-kontseptsiya-s-vodesht-partnyor-obshtina-burgas-za-izgrazhdane-na-visokotehnologichen-akademichen-tsentar-s-mezhdunaroden-kampus

Концепцията за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ Проектната идея обединява – 17 общини, 9 държавни и общински болници, висше и средно училища, фирми, НПО, иновативни центрове и Министерство на здравеопазването – за използване на техния потенциал и ресурси за създаване на нов модел за интегрирана здравна грижа за деца и постигане на качествена, модерна, навременна и достъпна здравна грижа, фокусирана върху децата от Югоизточния регион.

https://www.burgas.bg/bg/novini/podkrepete-regionalnata-kontseptsiya-za-nov-model-na-integrirana-zdravna-grizha-za-detsa-v-yugoiztochniya-region

Приканваме всички заинтересованите страни да изразят своето мнение чрез попълване на предоставените онлайн анкетни форми на сайта на Община Бургас. Гражданската подкрепа е важна част от оценката и класирането на проектните идеи, които ще променят облика на нашия регион с фокус върху конкретни териториални потенциали.

Facebook Коментари

Print Friendly, PDF & Email