Локомотив (Пловдив) е първият финалист за Купата на България

“Локомотив“ (Пловдив) е първият финалист в турнира за Купата на България, след като елиминира „Левски“. Пловдивчани завършиха 0:0 при гостуването си на сините във втория полуфинален мач между двата тима.

Победата с 2:0 от първия двубой преди две седмици се оказа достатъчна за състава на Бруно Акрапович.

„Левски“ имаше по-чистите положения в срещата, особено след почивката. Силен мач за “Локомотив” обаче направи вратарят Мартин Луков, който се отчете с важни спасявания. „Левски“ все пак вкара гол в последната минута на редовното време, но той беше отменен заради нарушение в атака.

Освен това съставът от Пловдив е непобеден в мачове за Купата на България, откакто Бруно Акрапович е треньор на тима.

„Локомотив“ ще има шанс да защитава трофея, който спечели преди година в мач с градския си съперник „Ботев“. Пловдивският финал от 2019 г. може да се повтори, като в сряда жълто-черните гостуват на ЦСКА след 0:0 от първия двубой.