Децата от спортен клуб „Цанев-Бургас” спечелиха 7 медала на Държавното първенство по олимпийско карате през уикенда

На Държавното първенство по олимпийско карате към Българската Национална Федерация Карате, провело се на 12 и 13 септември в София, спортен клуб „Цанев” завоюва в комплексното класиране, за 10-та поредна година, шампионската титла, с 46 медала – 21 златни, 16 сребърни и 9 бронзови. Клон Бургас, като част от семейството на клуба, се включи с 8 състезатели, най-малкият от които само на 6 години, които спечелиха 7 медала:  1 златен, 3 сребърни, 3 бронзови и 2 пети места.

Спортен клуб „Цанев-клон Бургас“ съществува от 2016 година. Практикува олимпийско карате, стил шотокан. Тренировъчната дейност е насочена към децата-  от 4 до 18годишна възраст. За кратката си история бургаският клуб е успял да създаде национални шампиони и да завоюва три медала от Европейското първенство по шотокан. Инструктор е Йован Атанасов, многократен национален шампион на България, бронзов медалист от Европейското първенство по шотокан през 2018 год., носител на множество медали от международни турнири.

Ето и имената на призьорите от бургаския клуб:

Надежда Атанасова – 12 год. – Сребърен медал кумите до 50 г., Бронзов медал ката

Валентин Вълев – 11 год. – Сребърен медал кумите до 45 кг.