Бизнес мисия в Седмицата на информационните технологии в Япония

През 2025г., от 21 до 25 април Европейският бизнес хъб организира бизнес мисия в Япония EU Business Hub @ Japan IT Week Spring 2025, която ще предостави възможности за компаниите, работещи в цифровия сектор.

50 европейски малки и средни предприятия ще могат да посетят Япония, да представят своите решения в павилиона на ЕС на изложението и да изградят дълготрайни отношения с местни предприятия.

Целева аудитория на поканата са европейски малки и средни предприятия, работещи с технологии като: разработка на приложения, данни, Облачни услуги, изкуствен интелект, бизнес автоматизация, вградени и гранични услуги, метавселена, информационна сигурност и дигитална трансформация на продажбите.

Кандидатстващите малки и средни предприятия следва да съществуват от поне 5 години и да могат да предоставят финансови резултати за три от тях.

Бизнес мисията в Токио ще продължи общо пет дни, включително три дни за участие в изложението, бизнес срещи, както и посещения на различни компании и институции.

Всеки представител на предприятие от Европейския съюз, който участва в програмата, има право да се възползва от:

  • Предварително уговорени бизнес срещи с внимателно подбрани японски предприятия.
  • Културна и езикова подкрепа.
  • Финансова подкрепа за набор от допълнителни услуги (като устен превод, правни съвети, декорация на щандове и други) с максимален размер до €1000.
  • Настаняване в хотел за четири нощувки.
  • Покриване на таксата за участие в Japan IT Week.

Кандидатстването се осъществява чрез сайта на Европейски бизнес хъб до 13 януари 2025 г. https://eubusinesshub.eu/en/missions-catalogue/eu-business-hub-japan-it-week-spring-2025

Там ще намерите и пълния списък с критерии за допустимост на кандидатите: https://eubusinesshub.eu/en/eligibility-criteria 

Предстои откриване на процедура по Програма за морско дело, рибарство и аквакултури

Процедурата чрез подбор на проекти „Специфично оборудване на риболовния кораб, дейности и иновации, целящи опазването на околната среда и на биоразнообразието“ по Приоритет 1 „Насърчаване на устойчивото рибарство и на възстановяването и опазването на водните биологични ресурси” цели да допринесе за защитата и възстановяването на водното биологично разнообразие и на водните екосистеми.

Проектите следва да бъдат изпълнени на територията на Република България. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ възлиза на близо 5 млн. лв. Минималният размер на допустимата финансова подкрепа за един проект е 6 000 лв., а максималният – 200 000 лв.

Допустими кандидати по настоящата процедура са еднолични търговци или юридически лица, регистрирани по Търговския закон. Те трябва да са собственици на риболовен кораб или да имат правно основание за ползване на такъв, за срок не по-малък от 7 години от датата на подаване на проектното предложение.

Дейностите, допустими за финансиране включват:

1. Инвестиции в селективни риболовни уреди с ниско въздействие върху рибните популации.
2. Иновации в риболова и на борда на корабите, за опазване на биоразнообразието и намаляване на разхода на гориво.
3. Въвеждане на системи за точно и надеждно отчитане на улова по отношение на селективност, определяне на количеството улов и избягване на нежелания, намаляване на приулова (Trawl monitoring systems).
4. Инсталиране върху риболовните уреди на устройства и системи за отблъскване на китоподобни видове (пингъри и PAL устройства).
5. Нисковъглеродни техники за риболов, чрез инвестиции в риболовни уреди.
6. Подмяна на елементи от риболовните уреди с такива, подобряващи енергийната ефективност на риболова.
7. Възобновяеми енергийни източници или инвестиции в енергийно ефективни инсталации за намаляване на СО2 емисии.
8. Инвестиции в инсталацията на борда на кораба на съоръжения за морски отпадъци.

Пълните условия за кандидатстване, индикативни срокове и адрес за подаване на проекти са налични в Информационната система за управление и наблюдение на средствата от Европейския съюз в България.  https://eumis2020.government.bg/bg/s/Procedure/InfoPublicDiscussion/40cb843b-7265-492a-b297-32cfb102b999

Отворена е поканата за участие за наградите MEDEA за 2025г.

Наградите MEDEA празнуват иновациите и отличните постижения в използването на различни форми на медия в образованието, като същевременно насърчават най-добрите практики в педагогическия дизайн на учебни медийни ресурси и услуги. Те са фиксирани в три категории:

  • Награда MEDEA за най-добра образователна медия – тя признава изключителни образователни ресурси, инструменти или услуги за всички образователни нива.
  • Специална награда на журито – за изключителна иновация в педагогическия или техническия дизайн.
  • Награда за фаворит на публиката, която се гласува по време на церемонията по награждаването.

Един от участниците ще получи и награда в специалната категория за нововъзникваща тенденция в производството на образователни медии, фокусирана върху Изкуствения Интелект.

Кандидатстването става чрез изпращане на мултимедиен материал, софтуер или услуга, които са създадени за използване на всяко ниво на образование и обучение. Записите трябва да демонстрират използване на мултимедия в учебна среда, включително видеоклипове, аудиозаписи, симулации, приложения, подкасти, видеоблогове и анимации. Съдържанието може да обхваща всякакви теми.

Допустими кандидати са студенти, учители, училища, университети, учебни компании и лица, занимаващи се с образователна мултимедия. Приемат се до 12 записа за всеки кандидат.

Крайният срок за подаване на предложения е 28 февруари 2025 г.

Финалистите ще бъдат поканени на Конференцията на асоциация Media & Learning на 18 и 19 юни тази година в Льовен, Белгия, където ще бъдат обявени победителите.

Пълните условия за участие, както и начин на кандидатстване са налични на сайта на асоциацията: https://media-and-learning.eu/series/medea-awards/

Facebook Коментари

Print Friendly, PDF & Email