"Оскари": ето кои са големите победители!

alt

В "Долби тиътър" в Лос Анджелис бяха връчени най-престижните отличия във филмовата индустрия - "Оскарите". В голямата изненада на вечерта безспорно се превърна южнокорейската лента "Паразит". Тя бе обявена за най-добър филм на годината, а режисьорът й Пон Джун-хо надви огромната конкуренция в лицето на Мартин Скорсезе, Куентин Тарантино, Сам Мендес и Тод Филипс и грабна един от най-ценните призове - за най-добър режисьор.

 

"Паразит" получи приза в оспорваната категория с променено име - за международен филм. Кинотворбата бе отличена и в категорията "Най-добър оригинален сценарий".

Статуетката за най-добър актьор грабна Хоакин Финикс за ролята си в психотрилъра "Жокера".

Както предвиждаха мнозина критици и любители на седмото изкуство статуетката за най-добра актриса отнесе Рене Зелуегър за ролята си на Джуди Гарланд във филма "Джуди".

Първият "Оскар" на 92-рата церемония по връчването на "Оскарите" взе звездата на Холивуд Брад Пит. Това бе неговият първи актьорски "Оскар". Извоюва го с поддържащата си роля в „Имало едно време… в Холивуд”. Пит пребори конкуренцията на Антъни Хопкинс, Том Ханкс, Ал Пачино, Джо Пеши.

Наградата за поддържаща роля при жените отиде при Лора Дърн за ролята й на Нора Фаншоу в "Брачна история".

За най-добра анимация беше отличен „Играта на играчките” 4. Така четвъртият филм от поредицата подобри постижението на третия. От въвеждането на категорията за най-добра анимация през 2001 г. само едно продължение - "Играта на играчките 3", бе печелило "Оскар".

Призът за най-добър късометражен анимационен филм грабна „Космата любов”. 

За най-добър адаптиран сценарий "Оскар" получи Тайка Уайтити за "Джоджо Заека".

Късометражен игрален филм на годината стана "Прозорецът на съседите".

"Оскар" за костюми взе Жаклин Дюран за тоалетите във филма "Малки жени".

За най-добри декори Академията обяви тези на "Имало едно време... в Холивуд". Статуетки получиха Барбара Линг и Нанси Хай.

Най-добър пълнометражен документален филм за изминалата година е "Американска фабрика", а най-добър късометражен - "Да се учиш да караш скейтборд във военна зона (ако си момиче)".

Наградата за най-добър звуков монтаж грабна Доналд Силвестър за "Пълно ускорение", а за най-добър звук - Марк Тейлър и Стюарт Уилсън за "1917". Минути по-късно член на екипа на военната драма получи още един "Оскар". Статуетката взе Роджър Дийкинс за най-добра кинематография. Третата награда за "1917" е за най-добри визуални ефекти (Гийом Рошерон, Грег Бътлър и Доминик Туохи).

За лентата с най-добър монтаж беше обявена "Пълно ускорение". Ценните призове получиха Андрю Бъкланд и Майкъл МакКъскър.

Казу Хиро, Ан Морган и Вивиан Бейкър от екипа на "Бомба със закъснител" грабнаха статуетки за най-добър грим и прически.

Наградата за най-добра филмова музика отиде при исландската композиторка Хилдур Гурнадотир за работата й по саундтрака към "Жокера".

В другата музикална категория - за оригинална песен, победител е "(I'm Gonna) Love Me Again" от "Рокетмен", изпълнена от сър Елтън Джон.

Банер
Последен месец Февруари 2020 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
В момента има 14 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; интервюта; 10:00 и 11:00ч. кратки новини, спорт, времето; 13:00ч. обзорна емисия; "Народен календар"; 10,30ч. тематично предаване; 11,30ч."Кулинарен свят"; 12,40ч."Културен афиш".

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: 14:00 и 15:00ч. кратки новини, спорт, времето; 16:00ч. обзорна емисия; сервизна информация, репортажи, разговори по теми от обществения живот, региона; 15,30ч."Обществено порицание"; 16,50ч."Културен афиш".

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  "beJaZzy" с Деница Христова-Чомакова.