Бургас ще отпразнува Цветница с концерти и арт прояви

altРазнообразни концерти и арт прояви очакват бургазлии на Цветница. Празничната програма стартира в четвъртък, на 18 април, с концерт и изложба на школите към НЧ "Фар1946" в галерия "Георги Баев". Експозицията е озаглавена "Цветни усмивки" и ще бъде открита в 17.00 часа. В 11 часа на 19 април в парка в к-с "Славейков" /до Теньова къща/ ще започне пролетният концерт "Ой, Лазаре, Цветница иде,

Цветница и Великден и личен ден Гергьовден", организиран от НЧ "Пенчо Славейков 1983". Там ще има разположени и творчески работилници и базар. От 11:30 часа в  Етнографския  музей на  ул. "Славянска" 69 ще бъде представен обичаят лазаруване.

В събота, на Лазаровден,  от 11:30 часа на открита сцена "Охлюва" ще започне Пролетен концерт на пенсионерски клубове в Бургас.

На Цветница ще има празнични прояви в различни точки на града - в "Акве калиде", в експоцентър "Флора", на пл. "Св. св. Кирил и Методий", в к-с "Изгрев", в к-с "Меден рудник" - пред храм "Св. Димитър" и пред ОУ "Петко Росен", както и в градинката до Часовника.

В туристически комплекс "Акве калиде" в  кв. "Ветрен"  ще бъде представена постановката на Държавен куклен театър Бургас - "Яйцето", а след това малчуганите ще могат да се включат в арт работилница за изработване на гигантска кошница.

От 10.30 до 13.30 часа в експозиционен център "Флора" ще се проведе 5-то издание на фестивала "Великденската магия на българското яйце". В 10.30 часа стартират и празничните прояви, посветени на Цветница на пл. "Св. св. Кирил и Методий". Там ще има детски творчески ателиета, а ФА "Атанас Манчев" - деца с ръководител Павлина Кръстева, и Народен хор "Трепетлика" с диригент Пепа Запрянова ще се грижат за настроението на присъстващите.

В  12.00 ще започне празничният концерт с участието на Ансамбъл за народни песни и танци "Сливен" с ръководител Димитър Димитров, и ПФА "Странджа" с ръководител Марио Егов.

Два концерта ще зарадват жителите на най-големия комплекс "Меден рудник". В 11.00 часа пред храм "Св. Димитър" старт на празника ще дадат  ФА "Атанас Манчев", ДФФ "Звъника" и гайдарска школа с ръководител  Георги Миронски. Организатор на проявата е  НЧ "Паисий Хилендарски 1928". До ОУ "Петко Росен", също в 11.00 часа, ще започне концертът "Пъстра Цветница", с участието на  народния певец Костадин Михайлов, Георги Миронски - гайда, Пламен Янев - акордеон, Стоян Френчев - тъпан, ФФ "Чинките", ТС "Младост", ТС "Пламък". Организатор е  НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985".

В  концерта в ж.к. "Изгрев"  от 11.00 часа ще се включат възпитаници на СУ "Добри Чинтулов". Организатори са НЧ "Изгрев 1909" и НЧ "П. Славейков 1983". От 13.00 часа в градинката до Часовника ще започне празничният концерт на Бургаския духов оркестър.

ПРОГРАМА

18 АПРИЛ (ЧЕТВЪРТЪК)

17:00 часа, Галерия експозиция "Георги Баев", бул. "Демокрация" 6

"Цветни усмивки"

Концерт и изложба на школите към НЧ "Фар 1946" 

 

19 АПРИЛ (ПЕТЪК)

11:00 часа, парк в ж.к. "Славейков", до Теньова къща

"Ой Лазаре, Цветница иде, Цветница и Великден и личен ден Гергьовден"

Празничен пролетен концерт с творчески работилници и базар

Организатор: НЧ "Пенчо Славейков 1983"

11:30 часаРИМ - Бургас, Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

Лазаруване

Организатори: РИМ - Бургас и ученици от Бургас

 

20 АПРИЛ (СЪБОТА) - ЛАЗАРОВДЕН

11:30 часаКЦ "Морско казино", Открита сцена "Охлюва"

Пролетен концерт на пенсионерски клубове в Бургас

 

21 АПРИЛ (НЕДЕЛЯ) - ЦВЕТНИЦА

Туристически комплекс "Акве Калиде", кв. Ветрен

10:30 часа "Яйцето" - постановка на Държавен куклен театър - Бургас

11:00 часа Арт-и-факти - работилница за малки и големи

Изработване на гигантска кошница

10:30 до 13:30 часа, Експозиционен център "Флора - Бургас"

V Фестивал "Великденската магия на българското яйце"

Организатор: Балкан фест Медиа с партньорство

на Сдружение "Онкоболни и приятели" и Община Бургас

10:30 часа, пл. "Св. Св. Кирил и Методий"

"Цветна градина" - детски творчески ателиета и концерт с участието на

ФА "Атанас Манчев" - деца, с ръководител Павлина Кръстева и Народен хор "Трепетлика" с диригент Пепа Запрянова

Организатори: Читалища Бургас

11:00 часа, к-с "Меден рудник", пред храм "Св. Димитър"

"Цветница е!" - празничен концерт и творчески работилници

С участието на: ФА "Атанас Манчев", ДФФ "Звъника",

гайдарска школа с ръководител  Георги Миронски

Организатор: НЧ "Паисий Хилендарски 1928" - Бургас 

11:00 часа, к-с "Меден рудник", до ОУ "Петко Росен"

"Пъстра Цветница" - празничен фолклорен концерт с базар и арт работилници

Участват: Народният певец Костадин Михайлов, Георги Миронски - гайда,

Пламен Янев - акордеон, Стоян Френчев - тъпан, ФФ "Чинките",

ТС "Младост", ТС "Пламък"

Организатор: НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985"

11:00 часа, парк в ж.к. "Изгрев"

"Цветница в парка" - Фолклорен концерт и творчески работилници

С участието на възпитаници при СУ "Добри Чинтулов"

Организатори: НЧ "Изгрев 1909" и НЧ "П. Славейков 1983"- Бургас

12:00 часа, пл. "Св. св. Кирил и Методий"

Празничен концерт

С участието на Ансамбъл за народни песни и танци "Сливен"

с ръководител Димитър Димитров

и ПФА "Странджа" с ръководител Марио Егов

13:00 часа, градинката до Часовника

Пролетно настроение с Бургаски духов оркестър.

Източник: Пресцентър-Община Бургас

Банер
Последен месец Юли 2019 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
В момента има 41 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  "beJaZzy" с Деница Христова-Чомакова.