Трета формация на ватерполния „Черноморец” ще играе на финал

alt

През настоящия сезон още един отбор на СКВТ „Черноморец” спечели място във финала. След юношите до 17 г. и до 13 г., в разпределението на медалите от държавното първенство по водна топка ще участва и формацията U15. Квалификациите се проведоха на басейна в комплекс „Меден рудник”

. Официален дебют като съдии в държавното първенство направиха състезателите на „Черноморец” – Румяна Евстатиева и Иван Синицин. В състезанието участваха общо 10 отбора, разделени в две групи.

Възпитаниците на старши треньора Петър Йонов спечелиха всички мачове в своя поток и с пълен актив от 12 точки оглавиха група „В”. Първото място класира директно отбора на „Черноморец” във финалите.

„Акулите” записаха впечатляващи победи във всички срещи от квалификацията, като в игра влязоха и най-малките ватерполисти в състава.

Вицешампионите в тази възраст стартираха с 13:2 срещу „Комодор”, като същият успех те записаха и срещу „Локомотив” /Русе/. С лекота бургаските ватерполисти се справиха и срещу „Арда” – 14:1. В последния мач, който беше решаващ за определяне на лидера в групата, момчетата на Петър Йонов надиграха „Аква Спорт” с 13:3. До тази среща и двата отбора бяха с равен брой точки, но „акулите” не оставиха никакви шансове на съперника и спечелиха мача с разлика.

В другата група, в спора за третото място, „Нептун” загуби с 5:10 от ЦСКА, в мач, завършил с два червени картона за домакините. Победител тук стана отборът на „КПС Варна”, който заедно с „Черноморец” ще играе директно на финал.

Класиралите се на второ и трето място в групите, ще участват в квалификация №2. Първите три от тях ще попълнят финалната шестица, а заелите 4, 5 и 6 място ще се класират на местата от 7 до 9 в генералното класиране. Останалите извън квалификация №2 отбори ще продължат във финал „Б”. Първите четири във финалната шестица ще играят суперфинал.

 

Банер
Последен месец Май 2019 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31
В момента има 29 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Евроизбори 2019" /разяснителна кампания/ от 11:10ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; "Евроизбори 2019" /разяснителна кампания/ от 15:10ч.; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  "beJaZzy" с Деница Христова-Чомакова.