Днес Бургас празнува!

Празнaltикът на града ни вече започна с Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас, отслужена

от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий в Хчрам "Св. Св. Кирил и Методий". Можете да наблюдавате Тържествено заседание на Общински съвет-Бургас от Заседателна зала при Културен дом на нефтохимика, с начало 09:30 часа, след  което да се присъедините към общоградското веселие, а ние ще ви правим съпричастни с празничната си програма през целия ден, на честота 98,3 FM !

Ето и пълната програма на Община Бургас за Никулден:

09:45-16:30 часа

Градинката до Часовника

"Моят весел Никулден"

С участието на:

ученически оркестър НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" с диригент Петя Тончева,

Рагтайм оркестър и група "Горещ пясък"

 

10:30 часа

Площад "Атанас Сиреков"

Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

 

10:45 часа

Градинката до Часовника

Освещаване на Никулденска обредна трапеза

 

Пунктове за раздаване на рибен курбан за жителите и гостите на Бургас

до Общината, к-с "Меден Рудник" до СУ "Петко Росен", Магазия 1

 

11:00 часа

к-с "Меден Рудник", до СУ "Петко Росен"

Празничен Никулденски концерт с участието на:

Николина Чакърдъкова и Неврокопски танцов ансамбъл,

Детска фолклорна група "Чинките" читалище "Св. Св. Кирил и Методий 1985",

танцови състави "Слънчо", "Младост" и "Ритъм"

 

Парк в к-с "Изгрев"

Никулденски концерт

Организатор: НЧ "Изгрев 1909" - Бургас

 

Приморски парк, Моста

Демонстративно гмуркане с автентичен водолазен ретро костюм

Организатор: Клуб "Приятели на морето-Бургас"

 

11:00-16:00 часа

До Компаса, Археологически музей и Грамофона

Музикални изпълнения:

Квартет "Вива", квартет "Арте", Рагтайм оркестър

и групи "Горещ пясък", "Avalon", "Stiff bone" и "Euphoria"

 

11:15 часа

ул. "Алеко Богориди" /срещу Часовника/

Изложба "Бургазлии завинаги"

 

11:30 часа

пл. "Атанас Сиреков" - ул. "Алеко Богориди" - Моста

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето

в памет на загиналите моряци и рибари

 

13:00 часа

Дружество на художниците - Бургас

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Традиционна изложба на бургаските художници

Връчване на наградата "Художник на годината"

Обявяване "Бург на годината"

 

13:30 часа

Площад "Атанас Сиреков"

Златна снимка на имениците

 

16:00 часа

Дом на писателя, ул. Вола 1

"Големия шаран" - хумористичен конкурс

 

17:30 часа

Площад "Тройката"

Празничен Никулденски концерт

и запалване на коледните светлини

С участието на: Орлин Павлов, Група "P. I. F.", "Фортисимо"

и хор "Родна песен" с диригент Милена Добрева,

Камерен щрайх оркестър с диригент Цанислав Петков,

Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов, 

ПФА "Странджа" с художествен ръководител Марио Егов,

Балетна формация и тромпетен ансамбъл НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров"-Бургас

Водещи: Тони Димитрова и Калин Сърменов

 

9 ДЕКЕМВРИ /НЕДЕЛЯ/

11:30 часа

Експозиционен център "Флора", зала 2

Концерт на Бургаски духов оркестър

Вход: свободен

 

12:00 часа

Атриум на Бургаски свободен университет

Хоров концерт "Единствената" с участието на:

Хор "Детска китка" - Пловдив, народен хор "Трепетлика", вокален ансамбъл "Фортисимо" и детски хор "Милка Стоева"

Вход: свободен

Банер
Последен месец Юли 2019 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
В момента има 67 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  "beJaZzy" с Деница Христова-Чомакова.