Вижте пълната програма на Фестивала на солта

altФестивалът на солта ще се проведе утре,  на 10 август 2018 г., от 16.00 до 22.30 часа в района на Южно Атанасовско езеро - между басейните с луга, пространството "симБиотично" и производственото хале на солниците. Темата на шестото издание е "Солта на живота".

Както всяка година фестивалът ще предложи разнообразни занимания за деца и възрастни, насочени към представянето и опазването на солниците и лагуната Атанасовско езеро, които са не само природно, но и културно наследство. С повече информация за по-интересните събития в програмата на фестивала, чуйте Радостина Ценова от Българската фондация Биоразнообразие:

Download

Програма на фестивала:
 16.00 часа - "Солта на живота" - репортажна изложба на проекта 2012-2018 (откриване) / Хале на солниците;

 16-17 часа - Да играем с Атанас - детски образователни игри / "симБиотично";

 16-18 часа - Видео прожекции - Всичко за Солта на живота / "симБиотично";

 16-19 часа - Стари снимки с нови хора - арт ателие с център АЛОС / Хале на солниците;

 16-20 часа - Инфо пункт за Фестивала / "симБиотично";

 16-20 часа - Базар на солта - сол и продукти със сол, авторски бижута, храна, напитки, сувенири и др. / Хале на солниците;

 16-20 часа - Познаваш ли Атанасовско езеро? Открий, научи, спечели! - игра по случай 38-ия рожден ден на резервата / Из цялата фестивална територия;

 16-20 часа - Хамаци зона / "симБиотично";

 16-20 часа - Разходка с влакчето на солта (на всеки 20 минути) от Басейните с луга до "симБиотично" и Халето (и обратно);

 16-21 часа - Солничар за един ден / Хале на солниците;

 16-22 часа - Конкурс за видеоклип "Фестивал на солта"- снимай и изпрати до 13 ав

 16-22 часа - Къпане в лугата и мазане с кал / Басейните с луга и кал;

16-22 часа - Пъзел на Атанасовско езеро / Хале на солниците;

17.00 часа - Изложба "Оранжево и синьо" - автор Сияна Георгиева / Хале на солниците;

17-18 часа - Ателие "Солта на живота" - рисуване с акварел и сол * / Хале на солниците;

17.30 - 18.00 часа - Солничките на живота - конкурс за стари и нови солници / "симБиотично";

17.30 - 19.00 часа - / Арт ателие "Мисли на криле" - изработване на фигури с тел и хартия * / Хале на солниците;

17.30 - 19.00 часа - Спортен триатлон със Зелена Странджа / до "симБиотично";

18-18.30 часа - Шоколад с морска сол - дегустация на "Гайо Шоколад" / "симБиотично";

18-19 часа - Ателие "Сапуни със сол" - изработване на сапуни * / Хале на солниците;

18.30 - 19.30 часа - Йога карти Лийла с демонстрация / Хале на солниците;

18.30 - 19.30 часа - Здравe от езерото - лекция на доц. Тепавичарова от ИОНХ при БАН / "симБиотично";

19.00 часа - Изложба "Чайки" - илюстрации на "ДАФНИ" (откриване) / Хале на солниците;

19.00 часа - Изложба "Пернати фотострации" на студио Павилион (откриване) / Хале на солниците;

19.30 часа - Мис и Мистър Солена кал - конкурс за най-атрактивен участник / Близо до Басейните с луга и кал;

20.30 часа - Езерото - съвременен танц на балет ДЮН / Хале на солниците;

20.30 - 21.30 часа - Концерт на тъмно - кой ще е музикалната изненада на Фестивала? / Хале на солниците;

20.30 - 22.30 часа - Светлини около хората - фото-арт ателие на център АЛОС / Хале на солниците;

22.00 часа - Голяма торта по случай рождения ден на езерото със стопаните на резервата РИОСВ-Бургас / Хале на солниците.

Банер
Банер
Последен месец Януари 2019 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
В момента има 25 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": "По-добрата Коледа" от 13,30ч.; Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  "beJaZzy" с Деница Христова-Чомакова.