Бургас записа най-успешната година в ученическия спорт

alt

Доброто представяне на бургаските ученически отбори 8-10 клас във финалите за учебната 2017/2018 година се затвърдиха. Преди два дни бяха раздадени и последните комплекти медали за учебната година, където отново присъстваха бургаски отбори. 

Пред своя публика ученическият отбор на е АЕГ "Гео Милев" завоюва вице шампионската титла по волейбол за юноши 8-10 клас, а Виктор Василев от Aнглийската гимназия стана най-добрият реализатор на финалите.

Лекоатлетите от Търговската гимназия, също се пребориха за вице шампионската титла за 8-10 клас юноши в Сливен. Там с индивидуални постижения са:

на 100 м. гладко бягане - Матю Сотиров - второ място, 400 м. гл. бягане Константин Ташев - второ място, 800 м. гл. бягане Константин Ташев - трето място, висок скок Петър Димитров - трето място.

Класиране на останалите представители на Бургас:

Шахмат - ППМГ "Акад. Н. Обрешков" - четвърто място отборно, юноши и девойки индивидуално трето място;

Хандбал девойки - Търговска гимназия - шесто място;

Бадминтон юноши - АЕГ "Гео Милев" - десето място.

Със завоюването на една шампионска, четири вице шампионски титли и едни бронзови медалисти можем да кажем, че това е най-успешното бургаско представяне във финалите на ученическите игри през последните 7 години.

Източник: Пресцентър на Община Бургас

Банер
Банер
Последен месец Август 2018 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Как предпочитате да слушате радио "Гласът на Бургас" ?

В момента има 109 посетителя и 2 потребителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  Фънк, соул и джаз.