Община Бургас отново предлага безплатни начални обучения по спорт за децата, вижте програмата

alt

За трета поредна година бургаските спортни клубове, които ползват общинска база, са длъжни да предлагат безплатни начални обучения за деца. Тази инициатива на кмета Димитър Николов продължава да е в действие, така че нека родителите се запознаят с новите й параметри. Целта е на подрастващите да бъдат предоставени още по-достъпни възможности за участие в занимания с физически упражнения и спорт, да се подобри здравният им статус,

физическата и психическа дееспособност, свободното им време да се уплътни по смислен начин. Друг от търсените ефекти е откриването на млади и перспективни състезатели, които впоследствие да бъдат поощрени в развитието си. Възползвайки се от тази програма, децата ще могат да се запознаят с различните спортове, с условията, предлагани от отделните клубове, и в перспектива да се запишат за постоянно, ако им хареса.

Община Бургас е на мнение, че социален акцент трябва да има във всички направления на нейната дейност. Затова тя постави участието в програмата като условие към клубовете, които ползват с отстъпка нейните бази.

Програмата е безплатна за децата, които се запишат. Курсовете на обучение в различните видове спорт са с продължителност 8 тренировъчни занятия по 1 час.

* Курсовете ще се провеждат, както следва :

- Първи курс на обучение - от 18.06. до 04.07.2018 г.;

- Втори курс на обучение - от 05.07. до 31.07.2018 г.;

- Трети курс на обучение - от 02.08. до 28.08.2018 г.;

- Четвърти курс на обучение - от 29.08. до 14.09.2018 г.

* Сформирането на групите, съставени от 5 до 10 деца, ще става от 09:00 до 13:00 ч. в сградата на ПМГ и ГРЕ - ОП "Спортни имоти" по следния график:

- За първи курс на обучението записването ще бъде на 12, 13 и 14.06.2018 г.;

- За втори курс на обучение записването ще бъде на 28, 29.06 и 02.07.2018 г.;

- За трети курс на обучение записването ще бъде на 27, 30 и 31.07.2018 г.;

- За четвърти курс на обучение записването ще бъде на 22, 23 и 24.08.2018 г. (Без плуването, четвърти курс - плуване ще бъде от 10.10 до 31.10.2018 г. и записването ще стане на 03, 04 и 05.10.2018 г.).

 ВИД СПОРТ

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

СПОРТЕН ОБЕКТ, КУРС НА ОБУЧЕНИЕ И ЧАС НА ЗАНЯТИЕТО  

       Футбол

8 - 12  год.

СЦ «Славейков» - трети курс / 09:00 - 10:00 ч./, четвърти курс - / 09:00 - 10:00 ч. и  10:00 - 11:00 ч. /

      Хандбал

8 - 12  год.

СЗ «Никола Станчев» - първи курс /  09:00 - 10:00 ч. или 10:00 - 11:00 /  15:00 - 16:00 или 16:00 - 17:00 ч./ - момчета и момичета

     Волейбол

8 -  12  год.

СЗ «Нефтохимик» - първи курс - /  момчета -  11:00 -12:00 ч.  /

четвърти курс -  / момичета 11:00 - 12:00 ч. и 15:00- 16:00 ч. - смесена група/

    Баскетбол

8 - 12  год.

СЗ «Никола Станчев» - първи курс / 09:00 - 10:00 ч. или 10:00 - 11:00  /  15:00 - 16:00 или  16:00 - 17:00 часа - смесена група

СЗ «Бойчо Брънзов» - първи курс /момичета -  09:00 - 10:00 ч./

- втори курс / 09:00 - 10:00 ч. - момчета  -/ четвърти курс / момчета - 09:00 - 10:00 ч. /момичета 16:00 - 17:00 ч./

   Бокс

8 - 12  год.

СЦ «Изгрев» -  първи курс / 09:00 - 10:00 ч.  или  17:00 -18:00 ч. /

Борба - свободен стил

8 - 12  год.

СЗ «Никола Станчев» - първи курс - / момчета - 09:00- 10:00 ч. или  16:00 - 17:00 ч./

 

 Плуване ,

Водна топка

6 - 10  год .

ПБ «Флора»-  първи курс - / 10: 00 - 11:00; 11:00 - 12 :00  и 16:00 - 17:00 ч., втори и  трети курс - / 09:00 - 10:-00 ; 10:00 - 11:00   и  16:00 - 17:00 ч./ ,

 ПБ «Меден рудник» - / 09:00 - 10:00 ч. или 16:00 - 17:00 ч./                 

Забележка :

- четвърти курс на обучение ще се проведе в  ПБ «М.рудник»  и УК ПМГ и ГРЕ  - 17:00 - 18:00 ч.

Худ. гимнастика

5 - 8  год.

СЗ «Младост» - първи  , трети и четвърти курс - / 09:00-10:00 ч.  или  17:00 - 18:00 ч.  /

Тенис

6 - 9 год.

ТК «Парк езеро» - от първи до четвърти курс - / 09:00 -10:00 ч. и  17:00 - 18:00 ч./

СЦ «Изгрев» - четвърти курс / 09:00 - 10:00 ч. или 17:00 - 18:00 ч./

 СЦ «Славейков» - втори курс / 09:00 - 10: 00 ч./

 

Банер
Банер
Последен месец Септември 2018 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Как предпочитате да слушате радио "Гласът на Бургас" ?

В момента има 139 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  Фънк, соул и джаз.