48 отбора премериха сили в националния турнир „Футболни звезди на България“

alt

Национален турнир „Футболни Звезди на България” се проведе от 9 до 11 март в Бургас. Участие в надпреварата взеха общо 48 отбора от цялата страна, разпределени в 4 възрастови групи за деца, родени през 2007, 2008, 2009 и 2010 г.

 

Бургас бе представен в турнира от 4 футболни отбори - ДФК „Звездичка“, „Нефтохимик“, „Черноморец“ и „Бургас спорт“.

Надпреварата протече на терените на  „Каменица Арена” за деца, родени през 2007 г. - Футбол 9, на „Планекс-Елма-Арена“ за родените през 2008 г. - Футбол 7 ,  Звездичка Арена” набор 2009 г. - Футбол 5 и на „Арена Театър на Мечтите” в двора на Университет „Проф.Д-р Асен Златаров” за 2010 г.  - Футбол 5.

Малките футболисти показаха високо ниво и добри футболни умения, а феърплеят доминираше при всички срещи на терена.

„Спорта е превенция. Това, което видяхме по терените в нашия град, може само да ни радва. Турнирът показа, че в България има много деца, които са талантливи и активни“, сподели зам.-кметът Лорис Мануелян.

„С турнира „Футболни звезди на България“ се дава възможност отбори от всяка част на страната да играят помежду си. Децата се забавляваха от сърце и създадоха нови приятелства на терените в Бургас“, заяви Петър Алексиев.

Турнирът се организира от ДФК „Звездичка”, Община Бургас и Зонален съвет на БФС -Бургас.

Официални гости на проявата бяха заместник-кметът на Община Бургас Лорис Мануелян, доц. Магдалена Миткова - декан на университет „Проф. д-р Асен Златаров”, Георги Виделов – председател на съдийска комисия на ОС към БФС Бургас.

 

Крайно класиране и индивидуални награди при деца, родени през 2007 г.:

  1. „Нефтохимик“ (Бургас)
  2. ДФК „Звездичка 1“ (Бургас)
  3. „Черноморец“ (Бургас)
  4. ДФК „Звездичка 2“ (Бургас)
  5. „Пловдив сити“ (Пловдив)
  6. „Добруджа“ (Добрич)
  7. „Поморие“ (Поморие)
  8. „Арда 1924“ (Кърджали)

 

Най-добър ВРАТАР в турнира: Ивелин Христов (Добруджа)

Най-добър ЗАЩИТНИК: Ангел Костов (ДФК „Звездичка 2“)

Най-добър ХАЛФ: Габриел Джантов (ДФК „Звездичка“)

Най-добър НАПАДАТЕЛ: Теодор Стефанов („Нефтохимик“)

Най-полезен играч: Радостин Георгиев („Черноморец“)

 

Крайно класиране и индивидуални награди при деца, родени през 2008 г.:

1.       „Делфините“ (Варна)

2.       „Добруджа“ (Добрич)

3.       „Черноморец“ (Бургас)

4.       ДФК „Звездичка” (Бургас)

5.       „Локомотив“ (Пловдив), „Дунав“ (Русе), „Черно море“ (Варна), „Векта“ (Пловдив), „Нефтохимик“ (Бургас), „Добруджа 2“ (Добрич), Айтос и ДФК „Звездичка 2“

 

Най-добър ВРАТАР: Константин Димитров („Черноморец“)

Най-добър ЗАЩИТНИК: Максим Маринов („Делфините“)

Най-добър ХАЛФ: Илиян Гатински („Добруджа“)

Най-добър НАПАДАТЕЛ: Ангел Дочев („Делфините“)

Най-полезен играч:  Велислав Иванов (ДФК „Звездичка“)

 

Крайно класиране и индивидуални награди при деца, родени през 2009 г.:

  1. ДФК „Звездичка“ (Бургас)
  2. „Черно море“ (Варна)
  3. „Делфините“ (Варна)
  4. „Берое“ (Стара Загора)
  5. „Локомотив“ Пловдив, „Черно море 2“,  „Лъвчетата 2016“, Димитровград, „Атлетик“ Несебър, „Пловдив сити“, „Добруджа“, „Нефтохимик“, „Бургас спорт 1“, „Бургас спорт 2“, „Черноморец“, „Звездичка 2“

 

Най-добър ВРАТАР: Алекс Панайотов („Черно море“)

Най-добър ЗАЩИТНИК: Калоян Костов („Берое“)

Най-добър ХАЛФ: Ястиян Георгиев („Делфините“)

Най-добър НАПАДАТЕЛ: Петър Стойков („Звездичка 1“)

Най-полезен играч: Калоян Маринов („Бургас спорт)

 

Крайно класиране и индивидуални награди при деца, родени през 2010 г.:

  1. „Нефтохимик“ (Бургас)
  2. „Делфините“ (Варна)
  3. „Бургас спорт“ (Бургас)
  4. „Локомотив“ (Пловдив)
  5. „Берое“ (Стара Загора), „Дунав 1“, „Дунав 2“ (Русе), „Суперстарс“ (Пловдив), „Добруджа“ (Добрич), „Атлетик“ (Несебър), „Звездичка 1“, „Звздичка 2“ (Бургас)

 

Най-добър ВРАТАР: Пламен Михов („Нефтохимик“)

Най-добър ЗАЩИТНИК: Томи Хаджиев („Локомотив“ Пловдив)

Най-добър ХАЛФ: Кирил Киров („Бургас спорт“)

Най-добър НАПАДАТЕЛ: Габриел Василев („Берое“)

Най-полезен играч: Гого Мариянов („Делфините“)

Банер
Банер
Последен месец Октомври 2018 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Как предпочитате да слушате радио "Гласът на Бургас" ?

В момента има 59 посетителя и 2 потребителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  Фънк, соул и джаз.