Най-добрите винопроизводители от Поморие бяха отличени на традиционната „Дамаджан вечеринка”

alt

От векове виното е най-великолепната, най-възхваляваната и най-обичаната напитка. В навечерието на 14 февруари, празника на виното и любовта, НЧ „Просвета 1888” Поморие организира традиционната си „Дамаджан вечеринка” и за 23-ти пореден път награди най-добрите винопроизводители в района. За „Цар на лозята” тази година бе провъзгласен Христо Благоев, а първенци в приготвянето на домашни вина и ракии бяха:

БЕЛИ ВИНА
I. Велико Димитров и Ани Продромова
II. Димитър Севастиянов
III. Пламена Каприева

РОЗОВИ ВИНА
I. Димитър Севастиянов
II. Пламена Каприева

ЧЕРВЕНИ ВИНА
I. Йордан Терзиев
II. Станислав Георгиев – проба 1
II. Станислав Георгиев – проба 2

РАКИИ
I. Найден Благоев
III. Христо Стойков
III. Станимир Драгнев

altalt

В конкурса участваха 16 производители с общо 25 проби, като класацията бе подредена в резултат на анонимна дегустация и професионална дегустационна комисия от „Черноморско злато” АД в състав:

1. Христо Янков – ЗДП
2. Антония Янчева – технолог
3. Донка Томова – технолог
4. Анелия Янкова – технолог
5. Танко Василев – технолог
6. Диян Димитров – технолог
7. Димитър Димитров – технолог
8. Цветелина Генчева – технолог
9. Антон Полукчиев – технолог

alt alt

Беше награден и „Дегустатор на годината”, а вечерта премина в духа на „Винопийски игри 2018“, с много забавление и закачки от читалищните артисти.

Източник: Пресцентър-Община Поморие

Банер
Банер
Последен месец Август 2018 Следващ месец
П В С Ч П С Н
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Как предпочитате да слушате радио "Гласът на Бургас" ?

В момента има 75 посетителя в сайта
Банер
Банер

ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК

06:00 Българска естрадна музика (понеделник, сряда, петък), Българска народна музика (вторник, четвъртък, събота и неделя).

06:30-09:30 bTV: "Тази сутрин".

09:30-13:30 „ГЛАСЪТ НА БУРГАС": Сервизна информация; "Денят в минута"; кратки новини, спорт, времето в 10:00, 11:00ч. и обзорна емисия в 13:00ч.; "Народен календар", тематично предаване от 10,30ч.; "Кулинарен Свят" от 11,30ч.; "Културен афиш" от 12,40ч.; любопитни факти от сферата на културата, образованието и срещи с интересни събеседници.

12:00 bTV Новините.

13:30-17:00 „ДЕНЯТ”: Сервизна информация; кратки новини, спорт, времето в 14:00, 15:00ч. и обзорна емисия в 16:00ч.; репортажи; от 14,30ч. интервюта, мнения и любопитни факти по теми от сферата на икономиката, екологията, здравеопазването, региона; изпълнение на "Обществено порицание" от 15,30ч.; "Бургас в обектива" от 16,15ч.; "Културен афиш" от 16,50ч.

17:00 bTV Новините. 17:30 bTV: "Лице в лице".

18:00 "Primetime" - музикално предаване.

19:00 bTV Новините.

20:00-22:00 Музика за ценители:

20:00 Часът на българските продуценти (пон.), Ретро хитове (вт.), Електронна музика (ср.), Евроденс (четв.), Музика от света (петък);

21:00 Рок музика (пон.), Поп музика (вт.), Рап и R&B (ср.), Латино музика (четв.), Музика от света (петък).

22:00 Хит парад.

23:30 bTV Новините.

00:00-06:00 Хитове от всички времена.

Тематични предавания:10:30 Понед.  - "Европа"; 10:30 Вторник  - "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента";      10:30 Сряда  - "Премиера"; 14:30 Четв. - "Палитра"; 10:30 Петък  - "Барометър".

СЪБОТА: 08:00-11:00 bTV: "Тази събота";  11:30 "Местен парламент"/ "Чуйте Парламента" (П) ;  12:00 bTV Новините; 14:00 "Премиера" (П); 18:00 "Палитра" (П); 19:00 bTV Новините; 21:00-23:00  Радио парти с Hoodini. 

НЕДЕЛЯ08:00-11:00 bTV: "Тази неделя", 11:30 „Барометър" (П); 12:00 bTV Новините; 14:00 "Европа" (П); 17:00 bTV - "120 минути",  19:00 bTV Новините;   21:00-23:00  Фънк, соул и джаз.